Szkolenie z cięcia damskiego

Udział w szkoleniu będzie dla Ciebie odkryciem nowych kompetencji w świecie damskich fryzur!

Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zawojować branżę fryzjerską! Szkolenie pozwoli Ci efektywniej spełniać się zawodowo, czując progresję swoich umiejętności.

Twoje Klientki będą zachwycone nowymi propozycjami fryzur, które dopasujesz do kształtu twarzy oraz typu urody. Szkolenie przeprowadzi mistrz fryzjerstwa, Sebastian Curyło, zwycięzca programu „Mistrzowskie cięcie”. Jego charyzma oraz pasja, którymi zaraża kursantów, dają możliwość zgłębiania tematu fryzjerstwa od zupełnie innej strony. Będzie inspirująco i odważnie!

Zakres merytoryczny:

 • Wprowadzenie – definicje strzyżeń z elementami prezentacji multimedialnej.
 • Pokaz instruktażowy i praca na główkach treningowych.
 • Podsumowanie dnia edukacji.
 • Powtórzenie merytoryki z dnia poprzedniego.
 • Test edukacyjny.
 • Pokaz instruktażowy i praca na główkach treningowych – ciąg dalszy.
 • Podsumowanie i wręczenie dyplomu.

Grupa docelowa:

Fryzjerzy, absolwenci szkół fryzjerskich, osoby prywatne pasjonujące się tematem fryzjerstwa.

Cel biznesowy:

Wykonywanie cięcia damskiego to sztuka i kreatywność, którą trzeba czuć i rozumieć. Po szkoleniu uczestnik posiądzie wiedzę nie tylko z zakresu modelowania, układania fryzur, obcinania i innych umiejętności praktycznych, ale również z anatomii głowy i dobrania odpowiedniej fryzury pod predyspozycje Klientki tak, aby jakość usług była najwyższa. Oprócz tego kursanci poznają fachową terminologię oraz techniki cięcia, które będą mogli wykorzystać podczas pracy z Klientem.

Cel edukacyjny:

Uczestnicy szkolenia poznają nową filozofię strzyżenia włosów. Podczas kursu zostaną poruszone następujące kwestie: kształty fryzur, rola anatomii ciała i twarzy Klienta podczas wyboru fryzury, psychologia, terminologia fryzjerska, typy osobowości. W programie szkolenia praktyczne zajęcia z cięć. Głównym celem edukacyjnym szkolenia jest wprowadzenie nowych technik cięcia oraz wzbogacenie doświadczeń zawodowych fryzjerów i stylistów. Uczestnicy poznają także najnowsze trendy modowe, które z powodzeniem można wykorzystać podczas stylizacji fryzury. 
W trakcie szkolenia ćwiczone i omawiane będą techniki strzyżenia dotyczące: form długich, półdługich, krótkich, form średnich, dyskonekcji, czyli łączenia form krótkich i długich. Uczestnicy zajmą się także projektowaniem fryzur w przestrzeni: kwadrat, trójkąt, koło.

Efekty uczenia:

 • Poznasz nowe techniki cięcia wg Sebastiana Curyło na 2018/2019,
 • Nauczysz się rozpoznawać kształty głowy, a dzięki temu dobierać odpowiedni rodzaj fryzury do anatomii Klienta,
 • Poznasz nowe kształty fryzur i rodzaje cięć,
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu budowania dobrej relacji z Klientem,
 • Dowiesz się, w jaki sposób rozpoznać typ osobowości Klienta.

Prowadzący:

SEBASTIAN CURYŁO

OBSZAR SPECJALIZACJI:

Fryzjerstwo damsko – męskie, stylizacje i wyznaczanie trendów fryzjerskich na rynku polskim.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Od 20 lat związany z fryzjerstwem. Założyciel CURYŁO PROJECT SALON ACADEMY. Najbardziej rozpoznawalny fryzjer w Polsce. Marka wypracowana przez Dawida Curyło oferuje szkolenia ze strzyżeń, koloryzacji, dekoloryzacji, stylizacji fryzur męskich i damskich. Wszelkie zagadnienia wzbogacone są o dziedziny pokrewne, takie jak: anatomia, czy psychologia Klienta.

DOŚWIADCZENIE W SZKOLENIACH:

Zarejestrowany w KFS jako instytucja szkoleniowa. Zarejstowany w Rejestrze Krajowych Podmiotów Szkoleniowych. Od 5 lat Pan Curyło zajmuje się trenowaniem i inspirowaniem fryzjerów z całej Polski.

WYKSZTAŁCENIE:

Posiada fryzjerskie wykształcenie kierunkowe.